Má cesta k sebe-přijetí

Už jeden z velkých mužů, u kterého má osobní cesta k seberozvoji začala, jeho jméno je Don Miguel Ruiz, psal o ochočování planety, o sebe-ochočování, o ochočování druhých. Tenkrát jsem si to jen přečetla, řekla si on má pravdu a tím jsem to vzala jen za fakt, jen, že má pravdu.

Prošla jsem si mnoho let bolesti, lítosti, emocí, které se skrývají pod slovy soudce – odsouzení, posuzování, vina, stud, nedokonalost, nedokážu, nezvládnu… od toho se vždy odvíjel můj život – nahoru, dolu.

Kde je ta harmonie, kde je to štěstí… ?

Poprvé před 10 lety jsem zkusila první semináře, navštívila kartářky, reiky, přečetla spousty knih, sledovala desítky webinářů… a právě teď, 3 dny po semináři na Hawaii, jsem si hluboce uvědomila, že ta pravda o ochočování platí i pro mě. Že se s tím stále ztotožňuji a jak mě to bolí, protože mé tělo opět onemocnělo.

Mám velké bolesti na pravé polovině těla… co jsem se dočetla, je to nepřijetí sebe sama v určitých oblastech života, strach ze života a hlavně stálá konfrontace s muži… a já nejsem uvolněná… a ten proud svobody, uvolnění, jsem poprvé zažila na Hawai, a to s naprosto otevřeným srdcem a pocity „Přesně taková jaká jsem, se mám ráda

veronika_276

 

SEBE-PŘIJETÍ

A to nejen se ženami, ale především i s dvěma muži – Eriko a John, kdy jsem poprvé v životě naplno!!! sdílela emoce teď a tady, bez jakéhokoli studu, soudu, a začala poznávat bytí. Že můžu, že nemusím nic skrývat, že si na nic nemusím zvykat… lhát… jednoduše odhodit všechny masky!!!!!!!!!!

Každým dnem to byla úleva a úleva, a když jsem se necítila dobře, stačilo objetí a nebo jedna věta…
I takhle je to v pořádku.To sdílení a pocit, že nikdo nejsme víc a nikdo míň, je nepopsatelný… JE TO SVOBODA!!!
Nikdy jsem to tak hluboce a intenzivně nezažila… Mahalo… / DĚKUJI /

3 dny před odjezdem mi začaly bolesti pravé poloviny těla, se kterými jsem měla problém už několikrát. Mé tělo už cítilo podvědomě návrat do reality, kde se sebeláska nepěstuje a pocity/programy/ odsouzení v různých situacích, jsou jako denní chleba…

Ještě poslední den jsem si dopřála u ženy jménem Mokihana masáž Lomi lomi a jsem velmi vděčná za tento okamžik. Došlo k uvolnění, dopřávala jsem si těch nejlaskavějších doteků mého bolavého těla… po masáži došlo u mě k rozpuštění emocí pomocí slz. Uvolnila ze mě pocit, který známe určitě všichni: „nikdo si mě neváží“. U nás žen je to hodně často směřované k mužům. Je to silný program z dětství, … můj otec si mě neváží… pak si jej neseme vždy v jakémkoli vztahu k mužům.

Když jsem odjížděla domů, byla jsem plná zážitků, legrace, hojnosti, sebelásky, moudrých vět… nekonečna… bolesti těla byly pryč…

veronika_2145

 

První dny jsem si připadala jak z jiného světa

Chtěla jsem být sama, chvilku jsem byla teď a tady, a chvilku na Kauai, duše opravdu dobíhala tělo. Nastal čas uzemnit se, a tak Universum, vesmír či Bůh, který nás zná nejlépe,  si nás chce vždy vyzkoušet.

PRAVDA – první střet s manželem. Nebyla to hádka, jen krátká komunikace a mé tělo opět přeplo do režimu ochočování. V ten moment mi došlo, že je to právě to, co mě bolí, svírá… problém, vina, vše co se týká posuzování!!!
Celý den jsem pak brečela, ale už ne s lítosti, tak jako dřív, ale protože to tak mé tělo znovu potřebovalo.

Ten večer jsem si už vědomě uvědomila: „Nikdo nemá právo nás posuzovat, odsuzovat za nic… a zároveň to právo nemám ani já k ostatním.“

Teď a tady mám sice stálé bolesti těla na pravé straně, ale autenticky přijímám a vím, že už nikdy nechci opustit pocit SEBE-PŘIJETÍ a budu tvořit myšlenky směřující jen…

MÁM SE RÁDA PŘESNĚ TAKOVÁ JAKÁ JSEM,
U SEBE JSEM DOMA A V BEZPEČÍ…

Jdu dál, … aby má bolest ustala a já s celistvostí přijala sebe sama :-)

 

Děkuji Lucii Kolaříkové, Lucii Novákové, průvodcům z Kauai, Kristi, Marcelce, Hani, Baru, Aničce, Rady, Dáši, Leni, Jarušce, a mým blízkým za podporu v mém růstu a všem situacím, které mě doprovází k úplnému „sebepřijetí“

 

Bůh nás proto stvořil…

„Zasloužím si lásku,
protože pro lásku…
jsem se narodila“

 

veronika_140

 

Veronika Rajská

www.salonkleopatrack.cz

 

 

 

 

 

 

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů