Každá jsme výjimečná

„Nejúspěšnější lidé mívali těžké dětství.
Jejich traumata je pobízela něco dokázat,
přiměla je podívat se hluboko dovnitř.“

Toto jsem nedávno četla a inspirovalo mě to k tomuto článku.

Každá jsme výjimečná, každá máme neuvěřitelné talenty,
dary a poslání, na které celý svět čeká.

Ať už jsou to dětské bolístky, problémy v dospělosti, zvědavost, vysoce duchovní cítění, cokoliv, co nás vede k sebepoznání, je obrovským darem. A ty z vás, milé dámy, které jste na rozcestí, víte, že se s vámi něco děje, někam míříte, ale nevíte kam, zkuste se zastavit a promlouvat. Promlouvejte se svým vnitřním dítětem. Není to jednoduché, ale zkuste to.

Zeptejte se té malé holčičky, co doopravdy chce a po čem skutečně touží. A dovolte jí sdělit, k čemu jste jí spíše nutily a jí to vůbec nebavilo, nenaplňovalo, plnila očekávání ostatních či svého vlastního ega.

  • Vidíte se v tom?
  • Co byl váš dětský sen?
  • Jaké schopnosti jste měly?
  • Jakými talenty jste obdarovány?

 

Povídejte si samy se sebou

Ptejte se a upřímně odpovídejte samy sobě bez vlivu okolí, bez toho, co vám vaše současná situace dovoluje, jen sněte a formulujte to do slov. A znáte zákon přitažlivosti. Pokud začneme o něčem uvažovat jako o reálném a skutečně cítíme, jak moc by nás to naplňovalo, začne se to hýbat. Začnou se dít zázraky a to doslova. Eleonora Roosvelt řekla: „Věř, že je to možné a jsi na půli cesty.“ A já se pod to svými zkušenosti mohu jen podepsat.

Každá jsme výjimečnáV čem jste výjimečná? Většinou se vidíme příliš kritickým okem a máme pocit, že to, co by jiní viděli jako úžasnou schopnost, my jen s mávnutím ruky zhodnotíme slovy: „Ale, to není přece nic zvláštního, to umí každý, kdo by o to stál?“ :)

A co když se mýlíte a je to právě to, o co by jiní stáli a vy byste tím mohly nejen pomáhat druhým, světu, ale i samy sobě. Může to být cokoliv, co dělá mnoho jiných lidí, ale nikdy to nebudou dělat tak jako vy. Jestliže do toho dáte sebe, svůj entuziasmus, budete tvořit a utvářet danou činnost dle toho, jaká jste vy sama, úspěch je zaručen.

B. Franklin řekl: „Neschovávej svoje nadání. Dostal jsi ho, abys ho používal. K čemu jsou sluneční hodiny ve stínu?“

 

Jako jeden z důkazů, jak to vše krásně funguje, vám povím krátký příběh:

Byla jedna malá holčička, která si celé dětství střídavě hrála, jak je učitelkou, herečkou, tanečnicí, spisovatelkou a fascinovala jí práce průvodkyně. Neustále něco tvořila, vymýšlela a psala. Představovala si, jak vede skupinu, předává jim svoje znalosti a dokonce chtěla jít studovat cestovní ruch, aby mohla být průvodkyní v cestovní kanceláři.

Nakonec se tak nestalo, ale k práci s lidmi a skupinou byla vždycky jako magnet přitahována. Ani nevěděla proč a čím je výjimečná, ale prostě to fungovalo a aniž by chtěla přijala funkci takového průvodce a tvůrce.

Jak rostla a procházela různými zkušenostmi, rozvíjela se, zjistila, že se ty dětské sny vlastně plní. Vedla skupinu lidí při cvičení v lázních, byla lektorkou angličtiny v jazykové škole, která byla úžasně otevřená a vlastně alternativní, začala psát články a knížky, lidé je četli, naslouchali a z ničeho nic najednou pochopila význam slova „průvodkyně“.

A to ve chvíli, kdy se poznala, kdy rozvíjela to, co jí lákalo, bavilo a naplňovalo, aby se to jednoho dne stalo její profesí, vášní a mohla to předávat dál. Kdepak průvodkyní cestovní kanceláře, ale průvodkyně lidí na jejich osobní cestě, na cestě k nim samotným, k jejich uzdravování, radosti a lásce.
A co herečka a tanečnice? To je přece každá… ;-)

 

Jaký je váš příběh?

Co byste řekly na projekt odhalující vaše talenty, kde si navzájem pomáháme, sdílíme a spolupracujeme. Říkáte si, že to nezní špatně a mohlo by to být zajímavé. Pokud ano, s radostí vám sdělím více. Kontaktujte mne a rozšíříme projekt Viva Energia – je tolik aktivit, kde jde o výměnu energií, vlastně téměř vše – kadeřnice, kosmetičky, masérky, lektorky, léčitelky, terapeutky, koučky, poradkyně, malířky, fotografky, prodavačky, …

Každá z nás má mnoho schopností, kterými se neživí, třeba jen proto, že má strach, zda je to možné a v tomto projektu by mohla vidět, že postupně by možné být mohlo…

Cítím velkou potřebu vidět více rozzářených očí lidí, kteří tvoří, pomáhají a milují svou práci, proto nabízím možnost zapojení se do Viva Energia projektu o pozitivní energii v různých oblastech a pořádání společných netradičních akcí, kde budeme předávat radost, lásku, hýčkání, poznání, rozvoj nejen žen a jejich rodin. Projekt, kde budeme takové kolegyně a přítelkyně, jejichž způsob nahlížení na svět je spojuje.

Svět je jedno akorát v několika exemplářích, pojďme společně poznat, čím se můžeme a máme navzájem obohacovat.

 

S láskou

 
Jana HruškováJana Hrušková
lektorka, celostní terapeutka, tvůrkyně, mentorka

www.vivaenergia.cz

facebook/uzivejme.si

 

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Ludmila napsal:

    Je velice těžké najít svůj dar nebo talent.Jsem jako na rozcestí,ale kam se vydat a koho požádat o pomoc.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů