Co na to váš chlap? Aneb jak sebeláska ovlivňuje partnerské vztahy

Co na to váš chlap? Aneb jak sebeláska ovlivňuje partnerské vztahy

Začnu krátkým příběhem. Moje kamarádka, říkejme jí Jitka, se hodně zajímá o osobní  a duchovní rozvoj. Zajímá se o sebe-lásku. Často čte o tom knihy, chodí na semináře a zkrátka se učí mít se ráda. Je zatím ve fázi, kdy spíše zjišťuje, jak na to. V běžném životě to ještě nemá tak veliké dopady, protože to chce čas, aby vše mohla vstřebat.

Místo všech vzorců z dětství, které nás učily pravý opak a to k popírání sebe sama. To opravdu vyžaduje trpělivost a čas. Její manžel tomu ale moc nerozumí a často se jí dotkne nějakou hloupou poznámkou typu: „Ty už jdeš zase na seminář? Nemáš se ráda až moc?“

Tak zrovna tohle jí v seberozvoji moc nepomáhá. Máte to ve svém partnerském vztahu podobně? Partner ví, že chodíte někam „čarovat“ a vy uvnitř doufáte, že jednou konečně pochopí, proč to vše děláte? … Ale co, důležité je, že to víte vy a začít u sebe je to nejlepší, co můžete udělat. Ostatní se snad přidají, ne???

CO SE DĚJE V NAŠICH VZTAZÍCH, KDYŽ JSME AUTENTICKÉ A MÁME SE RÁDY?

Autentičnost znamená, že se chováme tak, jak to cítíme uvnitř. Nasloucháme svému srdci, svým pravým pocitům a řídíme se jimi. Neoblékáme si roztrhané džíny, protože je to dnes „in“, ale nosíme je proto, že se v nich cítíme dobře a sexy. To je autentičnost. Mluvíme k sobě pravdivě. A tím pádem i k ostatním. Jsme více čitelné, protože se neschováváme za masku „svého dokonalého já“.

Co na to váš chlap? Aneb jak sebeláska ovlivňuje partnerské vztahy

Vztahy se mění podle toho, jak moc jsme předtím byly autentické. Čím méně autentičnosti, tím větší změny a možná i větší problémy ve vztahu se začnou objevovat. Je to tím, že partner najednou nechápe, co se s námi děje.

„Proč ta holka, do které jsem se zamiloval, je najednou pryč a tak se změnila???“

Tak pánové, my ženy se neměníme. Jen se vracíme ke své pravé podstatě a přirozenosti, se kterou jsme se narodily. Díky autenticitě se začnou v našem životě objevovat lidé, kteří nás opravdu mají rádi a vzájemně s námi rezonují. Může se stát, že i ti nejbližší od nás odejdou, když se začneme chovat tak, jak to doopravdy cítíme. Je to tak v pořádku. Lidé přicházejí a odcházejí, jak říká můj kamarád. A je to tak!

Je proto potřeba svému partnerovi říct, že možná teď nebude úplně chápat vaše chování, ale ať se to snaží respektovat, protože to jste vy. Taková zkrátka jste. A necítíte se dobře, když říkáte něco, čemu ani sama ve svém nitru nevěříte. Říct mu upřímně a láskyplně váš nynější postoj je také důležité.

 Co na to váš chlap? Aneb jak sebeláska ovlivňuje partnerské vztahy

Naopak sebeláska často vztahy zlepšuje, protože se o sebe více staráte, znáte a máte pro sebe hodnotu. A to ostatní a hlavně muže přitahuje. Přitáhne to ty pravé, kteří vás budou milovat.

PROČ AUTENTICITA PATŘÍ K SEBE-LÁSCE?

Sebeláska znamená bezpodmínečné přijetí sebe sama. Svého těla, svých pocitů, svých vlastností i toho, co se zrovna děje kolem vás. To jest příjetí přítomného okamžiku. A umění popásat se s egem. Autentičnost je přesně tohle, ale s tím rozdílem, že to projevujeme i navenek a nebojíme se být samy sebou.

JAK MOC AUTENTICKÉ JSTE VY? PODĚLTE SE O SVÉ ZKUŠENOSTI DO KOMENTÁŘŮ NÍŽE.

Co na to váš chlap? Aneb jak sebeláska ovlivňuje partnerské vztahy

Lenka Hrušková
Autorka e-booku „Sebe-vědomou ženou krok za krokem„ a blogerka webu www.lenkahruskova.cz

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Dana Hajná napsal:

  Krásně napsané. Osobním rozvojem procházím už 6 let a za tu dobu jsem ztratila mnoho přátel a dokonce přestala i komunikovat s částí své rodiny. ne že by mi přímo házeli klacky pod nohy, ale zjistila jsem, že si s nimi už nemám co říct, nemáme společná témata a každý jsme už někde jinde. A to je dobře protože je potřeba se obklopovat lidmi, kteří nám něco dávají a pomáhají nám na cestě vpřed.

  • Lenka napsal:

   Přesně tak Danuš. Prostředí ve kterém máme růst musí mít růstové podmínky, proto setkávání se s lidmi, kteří nás pouze udupávají a nic nám nepředají jsou zbyteční. Ať se ti daří!

 2. Lenka Kotoučová napsal:

  Ano, souhlasím, také jsem se dala před několika lety na cestu sebepoznání. Konečně teď jsem se vrátila ke své přirozenosti. Cítím se svobodná, jen okolí tu změnu nedokáže přijmout. Nechápe některé moje kroky, rozhodnutí, výroky. Dostávám další a další lekce od života, snažím se je rozkličovávat a někdy to jde hodně těžko. Uvnitř ale cítím klid a sebedůvěru a za to jsem moc ráda. A vím, že sebeláska a sebepoznání stojí za to!

  • Lenka napsal:

   Výborně. Je důležité si stát za svým, pokud vnitřně cítíš, že je to tak správné. Oni to chápat nemusejí, je to tvůj život a tvá rozhodnutí. Ať se ti daří, Leni! :-)

 3. girls games napsal:

  It’s a good article, I hope to hear more from you

 4. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 5. uhren replica napsal:

  Denna parameter ses främst i modeklockor eller lågkvalitativa replika klockor med en tunn, lätt design och läderrem.

 6. Denna parameter ses främst i modeklockor eller lågkvalitativa replika klockor med en tunn, lätt design och läderrem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.