Blog / Stereotypy, stereotypy, stereotypy

Automatické, naučené reakce na různé situace. Programy v hlavě, zakódované programy v těle.

To, jak přemýšlíte, jak se chováte a kam směřujete vaši pozornost a váš čas, to všechno určuje váš život. Stereotypy váš život buďto tvoří nebo ho ničí.

Uzdravení se z poruch příjmu potravy vyžaduje odhodlání a odvahu měnit staré, zakořeněné stereotypy a vzorce, které vás v životě omezují a vzdalují od toho, co skutečně chcete. Od toho, kým doopravdy jste.

Často, pokud se rozhodnete věci změnit, po pár dnech euforie nadšení vyprchává a věci se vrací do starých kolejí. Proč tomu tak je?

Protože změnit zažité věci, všechny ty naučené, zakořeněné zvyky, vyžaduje značnou trpělivost a čas, vyžaduje to vaši pozornost. Teprve po 3 týdnech si začínáte zvykat na nové věci, na nové návyky a nové stereotypy. Za 2-3 měsíce se nové zvyklosti upevní a teprve tehdy se nové činnosti, myšlenky a představy začínají automatizovat a trvale přecházet do vašeho života.

Nesnažte se proto měnit vše naráz, z černé na bílou přemalovat svět. Postupně, krok za krokem opakujte a zpracovávejte nové informace, nové návyky a myšlenky. Tak dlouho, než se tyto návyky stanou součástí vašeho dne, než se stanou přirozenou součástí vašeho života.

Jaké stereotypy, jaké návyky váš život omezují, jaké vám brání v tom, co doopravdy chcete? Jaké programy naopak tvoří váš život a umožňují vám žít podle vašich představ? Jaké myšlenky? Jaké pohybové programy? Naučené reakce a odpovědi?

Martina Benešová

http://www.martinabenesova.cz

Další články v kategorii

Inspirace
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.