Blog / Je láska luxus nebo nezbytná podmínka života?

Close up of a naked couple hugging.„Svátek svatého Valentýna je jen mistrovským marketingovým tahem“ – zkonstatoval můj dospělý syn, tělem i duší „ajťák“. Většinu svého času tráví se svým notebookem nebo v bohulibých rozpravách se svými svobodnými kamarády v oblíbené hospůdce u piva.

Po pravdě? Bojí se zranění láskou. V maturitním ročníku se zamiloval celou silou svého mladého srdce do spolužačky. Byla to mladá žena, které kromě obdivu a dvoření spolužáka, daleko víc imponovalo bohémské laškovaní mladého umělce – hudebníka. Jenomže on si této „drobnosti“ všimnul, až byla jeho milovaná v jiném stavu. Jenomže ne s ním, ale s obdivovaným bohémem.

Láska je neskutečná

Všechno ji prominul. Stál u ní po celou dobu těhotenství i po porodu. Pomáhal ji s miminkem i s následným studiem na vysoké škole. Svých ambicí na studium se vzdal. Vzdělával se ve svém oboru samostudiem a často s dítětem v náručí vymýšlel různé programy nebo webové stránky.

Když jeho milá promovala na univerzitě, poděkovala mu za pomoc a oznámila, že se bude vdávat. Našla si zralého muže, který ji a dítě dokáže finančně zabezpečit.

Říká se, že čas všechno zahojí

Jsou rány, které se hojí velice dlouho a jizvy bolí až do posledního vydechnutí. Můžeme si ale vybrat: po zbytek života se utápět v sebelítosti a rochnit si v pozici oběti, nebo se přestat bát a vybrat si novou příležitost k lásce a milování.

V každém okamžiku svého života máme možnost si vybrat – lásku nebo strach, držet se při zemi nebo vzlétnout k obloze. Strach nás vede úzkou stezkou, slibuje, že nás dovede v poklidu tam, kam chceme dojít. Láska praví : rozpřáhni ruce a poleť za mnou!

Proto volím lásku

A děkuji za každou zkušenost, která mne dovedla tam, kde jsem dnes. Děkuji za každou příležitost lásku oslavovat, bez ohledu na její marketinkové využití v obchodě nebo v médiích. Láska je nezbytnou podmínkou opravdového života.

Žehnám všem láskou!

Tereza

Další články v kategorii

Vaše příběhy Vztahy
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.