Blog / Jak do vaší peněženky „přičarovat“ víc peněz?

K napsání tohoto článku jsem dospěla ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že to, kolik peněz nám bude v peněžence chrastit ovlivňujeme jen my sami svým postojem. Naším vztahem k penězům.

Já sama jsem v minulosti na peníze nadávala. Cítila jsem je jako přítěž, ne jako dar. Přišla faktura za telefon a já zas začla bědovat, tolik peněz! Zase MUSÍM platit. Nebo „to už zas nemám žádné peníze?“, „malá výplata, to se letos žádná dovolená konat nebude“. A tak dále..

Časem jsem si uvědomila (s pomocí odborných knížek a pár blízkých), že když běduji na peníze, tím spíš nepřicházejí. Jakoby se mi vyhýbaly obloukem! Ale já si pořád povídala to svoje, že peníze jsou pro mě zlem.

Znáte ve svém okolí lidi, kteří nadávají na peníze, že jich moc nemají a opravdu nemají? Tak já byla takovým příkladem.

Ale prostě mi nikdo neřekl (ve škole nás to neučili..), že když k penězům budu mít špatný vztah, že tím spíš jich budu mít málo. A nebudu si toho moc dovolit. Proto jsem moc vděčná všem informacím, které se člověk dozví, buď z internetu nebo knížek. Že to, kolik peněz budeme mít, ovlivňujeme sami! Teď nechci, abyste mě brali jako materialistu, že peníze jsou všechno, ale to všechno si kupujeme za peníze – je to platidlo dnešní doby a to nezměníme! Je potřeba jen zjistit, jak s nimi správně hospodařit, aby nám dělaly službu a ne, aby nás ničily, stresovaly, činily obavy.

Proto jsem ráda za tuto možnost, že s vámi mohu sdílet takový „manuál“, zda tomu tak můžeme říkat, jak si přitáhnout více peněz do našeho života. Protože složenky za nás nikdo nezaplatí, dovolenou také ne, účty za telefon, jídlo, bydlení, drogerii.. Je toho spousty, souhlasíte? A co byste řekli mít něco navíc? Jistotu, že když přijdete o práci, máte kam sáhnout? Bylo by to příjemnější? Asi nikdo z vás neodpoví, že ne. Tak se na to podíváme..

Co jsem já udělala jinak, aby peníze proudily ke mně?

Za prvé jsem změnila svůj vztah k penězům, přestala nadávat, že jich je málo. Naopak – jsem za ně vděčná, protože si pak můžu nakoupit potraviny, pití, benzín, jít si zaplavat na bazén…

Takže kdykoliv platím, ať už v supermarketu za rohlíky, nebo na pumpě benzín, vždy jsem vděčna za ty peníze, že je mám a tudíž mohu žít a dovolit si potřebné. Co mě naučila moje mamka, dávat peníze prodejci do ruky tak, že je viditelná přední strana bankovky (zkrátka obličej osoby, která je na bankovce, např. Božena Němcová, nebo J. A. Komenský). A při vyslovení „děkuji“ jsem opravdu vděčná!

Protože v životě jsem již zažila doby, kdy jsem opravdu peníze neměla. Ocitla jsem se na životní křižovatce, kdy jsem byla ráda za to, že mám střechu nad hlavou a mám co jíst. Ne, že bych vám to přála, ale je to opravdu škola. Když si člověk zažije takový stav, kdy je vděčný za to, že vůbec může jíst, kde spát, pít, nikdy si nepřestane těch věcí vážit, které jiné považují za automatické.

Za druhé, každý den se snažím psát si do bloku věty za co jsem v životě vděčná.

 • „Jsem vděčná za to, že můžu vydělávat peníze „prací“, která mě baví.“
 • „Jsem vděčná za to, že je moje rodina zdravá.“
 • „Jsem vděčná za to, že mi přišly peníze za …..“

Zkrátka projevovat tu VDĚČNOST. Ono se to zdá jako triviální věc, že si to ani nemusíte psát. Že to víte. Taky jsem si to dříve tak říkala, to si psát nemusím, ale ono, když si to napíšete, tak se teprve pak začnou dít věci. 🙂 A na to vemte jed. Mám to osobně prověřeno. A pak mi dejte vědět, těším se!

Jeden příklad za všechny. Mamka projevovala vděčnost za peníze, které jí do života přicházejí. A druhý den našla v kalhotech složenou stovku. Ano jenom stovku, říkáte si, ale i to je zázrak! Protože v kalhotech, kde ji našla, si peníze neschovává a přišlo to hned den poté. Myslíte, že je to náhoda? 😉

Další věc je, pokud peníze neposílám zpátky do oběhu, nemůžou se mi vracet. Tím nechci říct, abyste celou výplatu za jeden den utratili. To ne. Je dobré si alespoň nějaké peníze z každé výplaty uschovat (minimálně deset procent). Ale dám příklad, pokud jdu do dobré restaurace, kde jsem se skvěle najedla, tak s velkou radostí zaplatím a dám i spropitné. S radostí! S vděčností! Protože mě to dělá šťastnou, tak proč bych za to nedala větší hodnotu a vím, že se mi to vrátí.

Je to úžasné jak Vesmír funguje, zkuste to a uvidíte. Budu moc ráda, pokud vám tento článek pomůže ve vaší další cestě životem, ať je co nejpohodlnější pro vás.

Plníme si svoje sny.

Pomáhám těm, kteří chtějí.

Romana Sedláčková

WEB: http://wp.me/3VyUr

facebook: http://www.riz.cz/wkz2y

Další články v kategorii

Bohatství, peníze a hodnota Vaše příběhy
Přidejte se do diskuze
 1. Marcela napsal:

  Romano,
  myslím, že to funguje, ale peníze je třeba ukládat v peněžnce i podávat inspirativní stranou – ne stranou s mrtvým člověkem. Na dvoustovce jsou to například 2ruce, které se dotýkají – ruka dospělého člověka a ruka dítěte. Na tisícovce orel? I v pokladně (obchodníci)- vidět má být inspirativní strana bankovky, ne strana s mrtvým člověkem.
  Ale zcela jistě u Vás převažuje pozitivní nazírání, tak ta malá chybička v realitě nepřevážila… Marcela

  • Eva P. napsal:

   Ano, přesně takhle to radili v kursu Feng-shui. Už si na to také dávám pozor.
   Další tip, který si pamatuji, bylo odstranění účtenek z peněženky, každý den. Protože to jsou peníze, které od nás už odešly a doklad o tom by tam neměl být.
   Nechci to zakřiknout… ale dodržuji to měsíc a zatím se daří 🙂

 2. Erik napsal:

  Dámy-sdílím Vaše nadšení pro věc, ale připomíná mi to děti , které se radují, že se jim podařila bábovička, zatímco jiní si postavili rovnou hrad…
  Zeptejte se tady těch našich multimilionářů a miliardářů jak jsou duchovní a jaké dodržují duchovní pravidla -a budou na vás koukat jak na blázna..
  Rozdíl je ten-že oni jsou bohatí-to znamená že jim to funguje…
  a vy se snažite o co…ale moc vám to nefunguje..resp..každá stovka dobrá..

  • Marcela napsal:

   Eriku, to jsou Vaše doměnky… každá stovka dobrá… A napadlo Vás, že to zkoušení a ty důkazy pak –
   jsou zdarma… Fialka

   • Erik napsal:

    Dámy-protože se mi líbíte-že jste se ozvaly-posílám Vám radu..
    Tyhle názory a zkoušení..minimálně 10let zkouším různé takové rady, včetně spec. energetických obrázků v peněžence a Feng Shue…
    Ale co radí v knize Tajemství za Zákonem přitažlivosti (B. Barnaby)..
    V okamžiku platby u kasy si myslete-to se mi desetkrát vrátí…
    Přečtěte si to v knize a vizte že takovéto věci zkoumají už 20let různí autoři…problém je jen jeden..vy o tom nevíte ale na jejich webech to máte v AJ k dispozici..

  • Eva P. napsal:

   Eriku, já jsem se tedy žádného z nich neptala, vy ano?
   Tady ani v mnou zmíněném kursu nikdo netvrdil, že toto a nic jiného je ten správný přístup. Je to alternativní přístup. Možná přístup pro ty, kdo se kvůli penězům trápí.

   • Erik napsal:

    Zkuste zlepšit vnitřní přístup:
    Použijte Vděčnost:
    Děkuji za všechny peníze, které kdy vstoupily do mého života..
    Jsem vděčný a stále vděčnější, teď a napořád..
    Není to ale o slovech ale o pocitech.
    Ať vám tečou slzy štěstí po tváři..
    Uvědomuji si hodnotu peněz..
    Představte si částku třeba 20 tisíc-jak to na vás působí a zdvojnásobte si jí..
    Dovolujete si přijmout tuhle částku-nebo už máte omezení-bloky. Už se bráníte-je to na vás moc nebo záříte radostí
    A jděte dál, zdvojnásobte to-bojíte se těch peněz a jdou na vás mdloby.. Važte si sebe, peněz a přečtěte si nějakou knihu o tom..třeba V proudu snění (Mc Stravick) a poslechněte si CD-5 skladbu a půjde vám to samo

    • Eva P. napsal:

     Vzhledem k Vašemu komentáři ze 17. prosince si vážně nejsem jistá, jestli si teď neděláte legraci. Ale nechám to stranou, nemám čas na malicherné dohadování.
     20 tisíc i dvojnásobek bych uvítala jako požehnání a důvod k radosti, tím si buďte stoprocentně jistý.

     • Erik napsal:

      Pro Evu a všechny ostatní, obecně…
      Bohatství, hojnost jako segment života je záležitost mysli a a nebo ještě lépe podvědomí a tady jen obrázky nepomůžou..
      Já se Vás snažil navést na lepší stopu, a proto jsem Vás upozornil na knihy zabývající se touto problematikou- V proudu snění, Jak se stát magnetem na peníze, Cesta od B.Bays..atd
      Já také nechci marnit čas…když nechápete..víte co se říká-chytrému napověz… a hloupého nech být..ten to stejně nepochopí…
      Jako primární jsem Ván doporučil knihu „Tajemství za Zákonem přitažlivosti“ a já si bláhově myslel že se mě už budete ptát na detaily a nuance-jestli bych to třeba více nevysvětlil…
      Místo četby, tak hodnotíte mě..
      Tak to mě fakt nenapadlo-inu střet ženského a mužského myšlení, je mi to líto

     • Eva P. napsal:

      Eriku, vytáčí mě, když někdo někomu předhazuje, že jeho cíl je příliš nicotný, malý. To bylo to Vaše srovnávání bábovičky a hradu. Připouštím, že asi to mě naladilo vůči Vám do podezíravé polohy. Nemám tenhle přístup ráda, zavání mi tak trochu pohrdáním.
      Žádný cíl nemůže být příliš malý, velikost cíle se totiž vždycky vztahuje k tomu, kdo k němu směřuje.
      Mně v této chvíli nevadí, že směřuji k tomu, abych měla o pár stovek víc („každá stovka dobrá“). Opravdu nemusím mít všechno úplně naráz.
      Možná, že mezi námi skutečně došlo ke střetu mužského a ženského myšlení. Rozhodně jsem těsně před svátky měla jiné priority než shánět a číst knihy, nebo se dohadovat s Vámi o tom, jestli si z nás děláte legraci nebo z Vás tahat rozumy. Knihu si mohu sehnat a přečíst sama, není to lepší než od někoho chtít nějaký „instantní výcuc“? Pak se můžu poptávat, jak některé věci chápat a realizovat, když si sama nejsem jistá. Dřív to podle mě nemá smysl.
      Teď jdu tou cestou báboviček, protože s tímto přístupem začínám. Ještě hledám. Když uvidím, že se mi daří bábovičky, pustím se do domečku a pak i do toho hradu, pokud zjistím, že je mi to málo.

      Abych to shrnula: změnu vnitřního přístupu doporučujete s paní Sedláčkovou shodně. Záleží na myšlence, s tím absolutně souhlasím. Ty obrázky, ať už mluvíme o obrázcích na bankovkách nebo o energetických obrázcích v peněžence… nemohou být třeba jen prostředkem, jak vizualizovat náš cíl? Jak nám ho připomínat? Je to jen laický názor začátečníka, tak to berte.

      Ať už v dialogu budeme někde pokračovat nebo ne, děkuju za nasměrování na literaturu. Mohlo by to pomoci, až se pustím do toho hradu ;).

 3. Romča napsal:

  Dobrý den všem 🙂
  Jsem moc vděčná za komentáře k tématu.
  Článek byl napsán pro ty, kteří se kvůli penězům trápí tak, že na ně nadávají, neberou je jako štěstí ale jako zlo. Cílem příspěvku je otevřít oči těm, kteří neznají vděčnost a to, že když budu vděčná za každý peníz, tak jich do mého života přijde více a více 🙂 Vyzkoušené to mám – tudíž jsem se o tom rozhodla napsat..
  A co se týče peněz jako takových. Neni to jen o nich. Život mám mnohem hlubší význam – nemusím toužit po zvětšování jmění, ale po tom, aby můj život byl radostnější. 😉 Je jasné, že peníze ke spokojenějšímu životu jsou potřeba, ale nemyslím přímo na ně v okamžiku vděčnosti, myslím na to, že když si něco někde koupím, jsem vděčná, že mohu dát peníze do oběhu, protože tím podporuji lidi, kteří výrobek vyrobili, kteří ho distribuují a kteří nakonec prodávají 🙂 ZASLOUŽÍ SI TO!
  Myslím si, že velká hodnota.
  Znám příběhy lidí, kteří zbohatli hodně moc a stejně nakonec našli tu největší hodnotu v lásce. Ne v penězích.

  Radostné svátky 🙂 Romča

  • Erik napsal:

   Romčo,
   jsi sladká, jasně že smysl života je v lásce, a dalších krásných abstraktních věcech, ale nejdřív se musíš najíst abys mohla vůbec žít-proto jsme tady,
   vzpomeňme si na pohádku kde sedlák každý večer jde na půdu, kde má ukrytý hrnec se zlatáky a mazlí se s nimi, povídá si s nimi…
   Ten sedlák je v pohádce jako záporná postava, držgrešle. Dnes Vám každý kouč řekne že peníze musíš milovat,doslova se s nimi mazlit aby přišli do našeho života..

 4. Vaclav Bartos napsal:

  Mel jsem za to, ze se z clanku dozvim, jak ziskat vic penez. Zatim je clanek pouze o motivaci. Ovsem cil a tvorba navyku chybi. S takovym pojetim se tem, kteri utraci 90 procent sveho platu jen zlepsi nalada. Penize pricaruji az jednoduche figle stylu prasatka na drobne, vyhodnejsi tarif na telefon, elektrinu, plyn nebo cokolov, co pomuze na vydajove strance. Stejne tak figle na strance prijmove. A to nemluvim o navyku pracovat zadarmo pro nove dovednosti a diky nim se naucit, jak vydelavaji penize bohati. Takze prestat smenovat svuj cas za penize, protoze kazdy mame casu omezene mnozstvi a naucit se, jak nechat penize vydelavat za vas, protoze penez je vzhledem k jedinci skoro neomezene mnozstvi. Penize samotne jsou de facto jen pro chude a stredni stridu. A timhle clankem ucite pouze, jak veseleji utracet. Nic proti tomu, jsem velmi rad, ze mi predate penize s dobrym pocitem. Zamerne nerikam sve penize, protoze na kazde ceske bankovce se doctete, ze jsou CNB. Nepatri vam. Uz chapete, proc jsou penize pro chude? Je to snadny nastroj, jak vam za vas cas ci majetek dat bezcenny papir, jehoz hodnota uz davno neni podlozena ani zlatym pokladem. A ktery ze dne na den vuci EURu muze ztratit klidne 5 procent.

 5. Hannule napsal:

  K přičarování více peněz do peněženky je potřeba taky peníze investovat. Sami se nerozmnoží. Buď investovat sama do sebe, do vzdělání, do bydlení nebo investovat např. do akcií, do zlata, na burze, nebo do jiných komodit. To už je pak na uvážení každého jedince. Prostě to chce něco dělat 🙂

 6. lenca napsal:

  Myslím si, že každý tip, kterým lze získat pozitivnější přístup k nutné – materiální stránce života – se hodí. Já hodně zkouším feng shui, ať už to vydělávání účtenek z peněženky, červenou barvu peněženky nebo o další tipy, viz: http://www.stylovepenezenky.cz/cervena-penezenka-je-nejzadanejsi/ . V každém případě BÝT VDĚČNÝ to by mělo být základní pravidlo ve všem. Člověka to hodně naučí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.