Blog / Jak ovlivňují měsíční fáze vaše podnikání a život

úplněk

Zářící úplňkový měsíc nás fascinuje již od pradávna. Má magickou moc, které využívaly čarodějnice a mágové. Někteří se ho bojí, jiní se na něj dívají s respektem. A lidé, jako já, jsou vděčni za to, že můžou využívat jeho magickou a tajuplnou moc.

Ačkoli se to nezdá, tak Měsíc ovlivňuje, stejně jako Slunce, všechen život na Zemi…

Ovlivňuje příliv a odliv, let a hnízdění ptáků, rozkvět a sílu nejen léčivých bylin, ale ovlivňuje také naše emoce a v neposlední řadě může ovlivňovat i naši prosperitu, hojnost a tím vlastně i pocit našeho osobního štěstí.

Tak schválně.

Řídíte se ve svém životě nebo podnikání měsíčními fázemi?

Víte jaké výhody a nevýhody to pro vás může mít?

 

Každá měsíční fáze je přitom nejmocnější a nejsilnější v den, kdy se do něj měsíc dostane a působí ještě cca další 2-3 dny, než měsíc postoupí do své další fáze.

Možná, že měsíčním fázím nepřikládáte zrovna velkou váhu, ale pokud objevíte jejich tisícileté zákonitosti, mohou v mnohém pomoci nejen vašemu podnikání, ale i každodennímu životu.

 

Všechny nové začátky začínají Novoluním

Je to doba, kdy měsíc stojí přesně mezi Zemí a Sluncem, a proto ho na obloze nemůžeme spatřit. Noci bývají temné a tmavé a také se nám dobře spí. Je to nejvhodnější doba pro započetí a držení půstu, kdy se tělo může nejlépe zbavovat všech škodlivin a jedů.

Je to také doba nových počátků, doba očisty. Tím se nám otevírá vhodný čas pro zbavení se všech starých zlozvyků, návyků a neduhů. Je to vhodný čas také pro dlouhodobé plánování třeba právě ve vašem podnikání.

 

Dorůstající měsíc

Když roste měsíc, tak můžeme růst i my a vše kolem nás. Je to nejvhodnější doba pro započetí nového podnikání, spojení s novými obchodními partnery a pro všechna nová seznámení. Jsme plní energie, pociťujeme velký „příliv“ a je to ta nejvhodnější doba pro nové a smělé plány a vize.

Cokoliv teď zasejeme a čemu se budeme věnovat, má velkou šanci na úspěch, má obrovský potenciál „růst“ stejně, jako Měsíc 🙂

Bylinky mají v těchto dnech dvojnásobnou sílu a jejich účinky je proto vhodné využít. Je to skvělá doba pro masáže, návštěvy kadeřníků. Stejné je to však i s dopřáváním si. Tuky se nám rychleji ukládají.

 

Ženy ženám ŽIVĚ 2017

Přála by sis být na Ženy ženám ŽIVĚ 2017 spolu s námi, ale nemůžeš se zúčastnit?
Využij jedinečnou možnost a pořiď si  záznam celé akce za mimořádnou cenu.
Klikni sem a zažij jedinečnou sérii přednášek na téma vztahů a partnerství >>>

 

Úplněk

V této měsíční fázi stojí Země přesně mezi Měsícem a Sluncem. Proto je úplňkový měsíc tak krásně na obloze vidět. Měsíc v úplňku je prostě magický a tajuplný. Hodně lidí špatně a neklidně spí, děti se často budí. A měsíční světlo osvítí nejen oblohu, ale i vše kolem.

Sílu úplňku je vhodné využít k zastavení. Je to magický čas, kdy léčivé byliny mají svoji největší sílu a moc. Je vhodná doba k provádění rituálů. Nejen magických, ale třeba i osobních i pracovních. V této době by se člověk měl více zahloubat do sebe a uvědomit si, zda je právě tam, kde má být, zda je toto jeho směr a cíl.

 

Ubývající měsíc

Je to měsíční fáze, která jakoby dodá všemu rovnováhu. Je to fáze, kdy se můžete nejlépe zbavit všeho starého, nepotřebného, hlavně myšlenek a návyků, a třeba i přebytečných kil 🙂

Přehodnocujeme vztahy, bilancujeme a snáze opouštíme již nepotřebné, přežité a zbavujeme se všeho škodlivého, špatných návyků a stereotypů. Prostě to zvládáme nějak lehčeji.

Je to také nejlepší a nejvhodnější doba pro detoxikace, očistné koupele, masáže, pití čistících čajů a třeba právě i pro dietní kůry.

Nejen v podnikání se můžeme rozloučit s nefunkčními vztahy a plány, přehodnotit své cíle a směřování. Vše nám půjde tak nějak lehčeji a snáz.

 

Zkuste vpustit tajuplnou sílu Měsíce do svého života a jsem si jistá, že budete příjemně překvapeni, co všechno se začne dít!

 

 

nezávislá žena

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás baví a 5 kroků k finanční nezávislosti a 13 tipů, jak začít efektivně šetřit.
Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Další články v kategorii

Bohatství, peníze a hodnota Inspirace Práce a podnikání Zdraví Ženské kruhy a rituály
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.