Redukce stresu na Bali

Změna návyků: Vypněte! Relaxujte!
Termín: 04.11.2014
Start: 9:00-15:00
Místo: Bali Mandala Resort
Délka: 5 dní
Kapacita: 20
Cena: 19 980 Kč
Lektor: Jitka Ševčíková, Lucie Kolaříková

Cena 19 980 Kč zahrnuje:

 • semináře: 5 x 5 hodinový workshop s lektorkami Jitkou Ševčíkovou a dipl. psych. Lucií Kolaříkovou. Seminář je zaměřen na praktické techniky redukce stresu, hnací síly, motivanty a řešení situací zralým způsobem. Budeme prakticky procvičovat náročné komunikační situace, učit se říkat laskavé a jasné NE, odhalíme manipulaci a naučíme se, jak se jí bránit.
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích resortu Bali Mandala http://www.balimandala.de/English-Version/index.html
 • polopenzi – detoxikační zdravá strava, základní pojištění, transfery z letiště v Denpasaru a na letiště
 • výlet na nejvyšší horu Bali – snídaně na vrcholu kráteru za spektakulárního východu slunce
 • cena nezahrnuje letenku, kterou si účastníci zajišťují samostatně (rozpětí ceny letenky 15 – 22 tisíc korun)

Pobyt je možné si prodloužit nebo přiletět dříve, ubytovat se můžete v jiném resortu, tento je již plně zarezervován. Tento seminář osobního rozvoje si můžete dát do firemních nákladů. Více informací najdete již brzy na našem webu. Na Bali se o nás postará česká průvodkyně Karin Tománková, žijících zde. Možnost dokoupení fakultativních výletů. Podrobnosti k obsahům seminářů:

1. Řešení situací zralým způsobem

… aneb prevence konfliktů, nedorozumění a zbytečných stresových situací

 • Představení egostavů vnitřní Dítě, Rodič a Dospělý – osobní dotazník struktury osobnosti – přednosti a výzvy ve své osobní komunikaci
 • Komunikace z vnitřního dítěte, rodiče a dospělého – projevy, +/-, nástrahy a opakované chyby, vhodnost a účinnost egostavů
 • Procvičování komunikačních situací z domova, práce, mezi muži a ženami se zaměřením na dospělý a zralý způsob komunikace.

2. Životní poháněcí síly – motivátory, nebo stresory?

 • Představení pěti poháněcích sil (driverů), získaných v dětství, které se používají k řešení běžných situací
 • Definování osobních driverů- stresorů, které ztěžují přístup k vnitřnímu klidu a udržují v začarovaném kruhu činnosti
 • Vypracování osobních strategií ke zmírnění driverů, akční plán k „ukončení neustálé akce“

Metody: názorné, mnoho příkladů z práce a z domova, mnoho interakce, prožitek. Předání chytrých a logických nástrojů pro snadnou orientaci ve vlastním chování a jeho účinné změně.

3. Praktické techniky prevence stresu

 • Práce v hladině alfa, trénink intuice, empatie, relaxační techniky a fyzioterapeutické cviky, antistresové body na těle, práce s dechem.
 • Vytváření antistresového prostředí, prevence stresu v komunikaci použitím vhodných slov (naučíme se, která slova vyřadit ze svého slovníku).
 • Trénink opouštění naší komfortní zóny, rozlišování sféry vlivu a zájmu, pozorování energetického náboje emocí a práce s emočními stavy.

4. Kontramanipulační techniky

Rozpoznání manipulátorů, zvládání manipulativních situací, pojem manipulace; osoba manipulátora; účinky manipulace. Složky manipulace; typy manipulativního chování; postoje manipulátora. Proč je manipulace účinná; emoce v manipulaci . Obrany vůči manipulaci; posílení suverenity; kontramanipulace. Komunikační dovednosti v náročných situacích (umění říkat ne, kritika, triky). Neverbální složka komunikace manipulátora a jak ji rozeznat.

5. Konflikt jako příležitost

Procvičování a praktické situace na předešlé 4 workshopy, fyzická práce s tělem, sdílení. Tento den semináře si účastníci vydefinují sami, na co se chtějí zaměřit.

Zarezervovaná kapacita resortu je 10 dvoulůžkových pokojů, platba zálohy 10.000 Kč do konce března 2014, doplatek do konce srpna 2014.

Petr Tománek bude opět naším průvodcem na Bali – představu o tom, co Vás na Bali mimo jiné čeká, si můžete udělat z článku v časopise First Class

Přihlásit se na akci
Přidejte se do diskuze